Футбол в Україні
Меню сайту
Форма входу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 59
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Користувальницький пошук
Пенальті

Пенальті — вид штрафного удару у футболі, що пробивається з відстані 12 ярдів (приблизно 11 метрів від воріт). Тільки воротар команди, що захищається, може знаходитись між м'ячем та воротами під час пробиття цього удару.


Пенальті пробивається під час звичайної гри. Схожі удари також пробиваються під час післяматчевих пенальті для визначення команди, що проходить в наступний раунд змагань у випадку, якщо матч закінчується внічию. Хоча процес пробиття цих ударів схожий з пробиттям пенальті, вони офіційно не вважаються пенальті; процес пробиття цих ударів відбувається згідно інших правил.

Призначення пенальті

Пенальті може бути призначено коли гравець команди, що захищається, порушує правила проти суперника у власному штрафному майданчику (у випадку, якщо порушення відбувається за межами штрафного майданчика, призначається прямий штрафний удар). Варто зауважити, що саме місце порушення правил, а не місцезнаходження м'яча, визначає чи буде призначений пенальті чи прямий штрафний удар.

Оскільки пенальті часто призводять до голу, рішення судді — призначати чи не призначати пенальті — часто є об'єктом протестів з боку однієї чи обох команд. Гравці можуть намагатись вплинути на це рішення; нападники часто падають на землю від найменшого контакту з захисником, або навіть артистично «пірнають» без жодного дотику. За явну спробу симулювати порушення правил суддя може попередити винного гравця жовтою карткою.  

Пробиття пенальті  


Пенальті пробивається зі спеціальної позначки, яка знаходить навпроти центру воріт на відстані 12 ярдів (10,8 метрів) від воріт. До моменту удару всі гравці обох команд за виключенням гравця, що пробиває пенальті, та воротаря команди, якій пробивають, мають знаходитись поза межами штрафного майданчику, позаду позначки для пробиття пенальті і не ближче 10 ярдів (приблизно 9 метрів) до м'яча (тобто ззовні від дуги штрафного майданчику). Воротар команди, якому пробивають пенальті, має знаходитись між стійками на лінії воріт до моменту удару, хоча може переміщуватись вздовж лінії воріт (але не може робити кроків назустріч м'ячу).

Після того, як суддя дає сигнал до пробиття пенальті, гравець, що пробиває, має вдарити м'яча вперед (не обов'язково по воротах, хоча майже завжди б'ють саме так). М'яч знаходиться в грі починаючи з моменту удару, і з цього моменту всі інші гравці можуть входити до штрафного майданчику і гра продовжується у звичайному режимі, хоча дуже часто на цей момент м'яч вже знаходиться в воротах і команда, що атакує, вже забила гол.

Пенальті є різновидом прямого штрафного удару, тобто гол може бути забито прямим ударом з пенальті. Якщо гол не забито, гра продовжується звичайним чином. Як у випадку з будь-яким прямим штрафним ударом, гравець, що б'є, не може торкнутися м'яча вдруге допоки м'яча не торкнеться якийсь інший гравець, навіть після відскоку від каркасу воріт. Пенальті відрізняється від звичайного штрафного удару тим, що зовнішнє втручання відразу після пробиття пенальті може призвести до його повторного пробиття (замість звичайного у таких випадках спірного м'яча).

Гравець, що пробиває пенальті, не може забити гол у власні ворота з пенальті, хоч це і так майже неможливо, оскільки удар по м'ячу має бути спрямовано вперед для того, щоб пробиття пенальті відповідало правилам. Якщо м'яч залетить у ворота команди, що пробиває (наприклад, м'яч з пенальті влучає в каркас воріт, відбивається у протилежний бік і залітає у протилежні ворота), суддя має призначити кутовий удар на користь команди, що відбивала пенальті.  

Порушення під час пробиття пенальті  


Порушення правил пробиття пенальті (рух воротаря вперед, знаходження гравців у заборонених зонах) будь-якою з команд вирішуються за принципом надання переваги команді, що діяла за правилами.

Загалом:

  • У випадку порушення правил командою, що захищається, або зараховується гол (якщо його було забито) або призначається повторне виконання пенальті.
  • У випадку порушення правил командою, що пробиває пенальті - якщо було забито гол, то пенальті пробивають повторно; інакше суддя призначає вільний удар.
  • У випадку порушення правил обома командами, пенальті має бути пробито повторно.
  • Якщо гравець, що б'є пенальті, двічі торкається м'яча (включаючи добивання м'яча після відскоку від стійки воріт), суддя призначає непрямий вільний удар на користь команди, що захищається.
  • Суддя також може попередити жовтою карткою гравців за порушення правил пробиття пенальті, наприклад багаторазові вбігання до штрафного майданчику до удару. Варто відзначити, що у реальних іграх судді ігнорують більшість незначних порушень цих правил.

    Інші порушення правил під час пробиття пенальті караються звичним чином.

    Copyright MyCorp © 2019Безкоштовний хостинг uCoz